صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 23

موضوع: ▒░بحث و بررسي انواع سيستم عامل هاي موبايل و تاريخچه ي آنها▒░

1. Top | #1

درجه : سوپر مدير انجمن
    بخش : انجمن ارتباطات و مخابرات
    شماره كاربري : 6349
    نام : Душдфыр ПЫЬ
    سپاس ها
    37,259
    سپاس از شما 32,318 بار در 6,785 پست
    ( جزئيات بيشتر )

Software ▒░بحث و بررسي انواع سيستم عامل هاي موبايل و تاريخچه ي آنها▒░

سلام به همه موبايلستانيهاي عزيز
    هدفم از ايجاد اين تاپيك آشنائي بيشتر با انواع سيستم عامل گوشيها و تاريخچه آنها...
    سيستم عامل ها براي اوّلين بار در كدام گوشيها ارائه شدن و چطوري ارتقاء پيدا كردن و موفق بودن يا؟
    هر كدام از سيستم عامل ها واسه چه كاري ساخته شدن و خواهان كدام سيستم عامل زياده و روز به روز آپديت ميشه و ميان مردم محبوب تر ميشه...
    آيا اين سيستم عامل ها فقط واسه موبايل هستن يا جاي ديگه اي كاربرد دارن؟
    كدام سيستم عامل ها با هم در حال رقابت هستن؟
    كدام سيستم عامل ها انحصاري يه شركت هستن...
    خوشحال ميشم تو بحث شركت كنين و نظرات شما عزيزان رو هم بدونيم...
    ویرایش توسط ™ليلاشGSM : 06-12-2010 در ساعت 03:27

2. Top | #2

درجه : عضو طلایی
    بخش : نرم افزارهای GPS و نقشه ها
    شماره كاربري : 262788
    نام : امیر
    سپاس ها
    8,557
    سپاس از شما 24,085 بار در 2,097 پست
    ( جزئيات بيشتر )

سلام.
    خب من بجهت اینکه توی بحث مشارکت کرده باشم، توی چندتا بخش از این موضوعاتی که آقا مهران بیان کردند، نظرم رو میدم.

در مورد سیستم عامل های انحصاری، فکر میکنم موارد زیر باشه:
    ios مربوط به برند apple
    bada مربوط به برند samsung
    , meego , maemo مربوط به nokia

بقیه سیستم عامل ها، برندهای مختلفی ازشون استفاده میکنند. مثلا سیمبین در اختیار نوکیاست، ولی برند های دیگه هم از سیمبین استفاده میکنند. یا ویندوزموبایل کار مایکروسافت هست ولی خیلی از برندها ازش استفاده میکنند و ...

حرفه ای ترین سیستم عامل ها هم از نظر من اونهایی هستند که مبتنی بر لینوکسند.. مثل میگو یا مائمو... (نگفتم بهترین! گفتم حرفه ای ترین) - فکر میکنم اندروید هم بر پایه لینوکس باشه، البته مطمئن نیستم.
    منظورم از حرفه ای ترین هم در واقع سیستم عاملی هست که مناسب گروههای حرفه ای مثل دولوپرها و برنامه نویسان و متخصصان کامپیوتر، هکرها و ... هستند..

زیباترین و کاربر پستند ترین سیستم عامل ios میتونه باشه.. و البته اندروید هم توی این ضمینه رقیب جدی برای ios حساب میشه.

در مورد اینکه کدوم سیستم عامل فراگیر تر از بقیه هست، فکر میکنم سیمبین بیشترین کاربر رو داشته باشه. (دقت کنید نگفتم بهترینه! گفتم بیشترین کاربر رو داره)

اما اینکه هر سیستم عامل برای چه کسانی خوبه؟ بسته به نیاز و شرایط فرد داره.. شرایط هم که میگم خیلی چیزا رو میتونه شامل باشه، مثلا اینکه توی کدوم کشور زندگی میکنه؟ با زبان انگلیسی چقدر آشنایی داره، با کامپیوتر چقدر آشنایی داره و ...

فکر میکنم همین مقدار مشارکت فعلا بس باشه :دی

موفق باشید.

3. Top | #3

درجه : مدير ارشد انجمن
    رتبه :
    بخش : مشاوره براي خريد
    گروه : تخصصی پرتال
    شماره كاربري : 250578
    نام : جــــابــــر
    سپاس ها
    46,840
    سپاس از شما 58,866 بار در 11,813 پست
    کمک مالی به سایت: 700000 ریال
    ( جزئيات بيشتر )

بیشتر صحبتها را که حمید انجام داد-من هم چند عدد میگم:
    به نظر من سیستم عامل در دنیای موبایل با سیمبیان شروع شد

و اینکه هر سیستم عامل برای موفقیت به 2چیز نیاز داره:
    اینترفیس عالی-نرم افزار زیاد و خوب

هر سیستم عاملی این 2قابلیت را داشته باشه بهترین میشه
    حتی اگه سیمبیان باشه

ولی خواه ناخواه در آینده،دنیای سیستم عامل دست هسته لینوکسیها می افتد

تنها سیستم عاملی هم که قدرت بالقوه اش بیشتر از بالفعلش هست،مائیمو یا میگو هست

فعلا هم که آندروید در اوجه،و به قول خودمون داره میتازونه

ولی بهترین و کاربردی ترین نرم افزارها هم فکر کنم تا 2سال دیگه هم دست مکینتاش باشه

4. Top | #4

شماره كاربري : 279413
    نام : امیرحسین
    سپاس ها
    5,748
    سپاس از شما 12,439 بار در 2,351 پست
    ( جزئيات بيشتر )

صحبت های امیرجان و جابر عزیز را قبول دارم

به نظر من بهترین سیستم عامل باید بهترین ارتباط و هماهنگی رو با سخت افزار و منابع گوشی داشته باشه که

در این ضمینه مسلما جاوا حرف اول رو میزنه.اما بنا به دلایلی مثل انعطاف پذیری کم زیاد برای کاربرای حرفه ای زیاد محبوب نیست

ولی برای افراد عادی عالیه.

متاسفانه سیستم عامل سیمبین که فراگیر ترین سیستم عامل حداقل تو آسیاست امکان شخصی سازی زیادی نداره به

نسبت قویه ولی اینترفیس زیاد دلچسب نیست.بنده چند سالی با ورژن 3(در 6220 و n95) و 5(5800) کار کردم.با 6220 تجربه

خوبی داشتم و لذت می بردم اما در n95 بخصوص 5800 حس تکراری بودن داشتم.بنظر من نوکیا حداقل باید آپشن های

خاصی برای این گوشی ها قرار میداد اما خبری نبود بخاطر همین به فاصله 2-3ماه مجبور به تعویض شدم.

maemo,meego,bada,ios,win mobile جز قدرت مند ترین سیستم عامل های حال موجود هستند.از این بین من ios را

انتخاب کردم و واقعا راضی هستم.ویژگی های مثل عدم وجود مشکل درنصب برنامه.انتقال برنامه تنها با یک drag & drop

ساده.گرافیک اکثر بازی ها و برنامه ها از حد مشخصی پایین تر نمیاد که به نظر من این خیلی خوبه.امکان شخصی سازی

مناسب مرورگر قدرتمند برخی از ویژگی های این سیستم عامله.البته مشکلاتی هم داره که به نظر من تقریبا قابل چشم پوشیه

درآخر فکر می کنم سیستم عامل های مبتنی بر یونیکس برنده های نهایی این دوئل باشند

5. Top | #5

درجه : مدير ارشد انجمن
    رتبه :
    بخش : Samsung Bada OS
    شماره كاربري : 224756
    نام : پيمان
    سپاس ها
    14,735
    سپاس از شما 24,664 بار در 2,745 پست
    ( جزئيات بيشتر )

SAMSUNG bada OS

بادا یک پلت فرم تلفن هوشمند است که در سال 2010 انتشار یافت. کلمه بادا به معنی اقیانوس در زبان کره ای است.
    samsung wave اولین تلفن مجهز به بادا می باشد.
    برای Developer ها ، بادا یک اقیانوس آبی جدیدی از برنامه های کاربردی را به ارمغان می آورد. برای مشتریان، آنها قدرت انتخاب وسیعتری از تلفن های هوشمند مجهز به بادا را با هزینه مقرون به صرفه تر خواهند داشت.

دیدگاه بادا
    دیدگاه بادا "تلفن هوشمند برای همه" میباشد. هدف بادا مبارزه با سایر پلت فرمهای تلفن هوشمند نیست. در عوض، بادا با ارائه هزینه مقرون به صرفه، مشتریان گوشيهاي معمولی را نيز به کاربران تلفن هوشمند تبدیل میکند. این به بدین معنا می باشد که یک بازارجدید و گسترده از تلفن هوشمند را باز میکند که در بازار موبایل فعلی وجود ندارد.
    بادا یک بازار تلفن هوشمند جدید ایجاد میکند و آن را تبدیل به یک اقیانوس آبی تازه خواهد کرد.

تاریخچه بادا
    بادا ی سامسونگ یک تاریخچه طولانی دارد. چیزی حدود 10 سال. این یک پلت فرم اختصاصی سامسونگ برای مدت طولانی می باشد. در طی این تاریخچه طولانی، بادا در تعداد زیادی از گوش های موفق مستقر شده است بعنوان مثال مدل Star سامسونگ یکی از این نمونه های موفق میباشد. که تنها پس از 6 ماه از تاریخ عرضه بیش از10 میلیون دستگاه فروش داشت.
    برای هوشمندتر کردن پلتفرم اختصاصی سامسونگ ویژگیهای جذاب تری از قبیل صفحه لمسی چند نقطه ای، گرافیک 3 بعدی، ui (اسط کاربری)پیشرفته و البته دانلود ونصب برنامه های کاربردی را اضافه کردیه است و اینگونه بادا متولد شد. بادای سامسونگ با تاریخچه و البته با امکانات جدید و پیشرفته ثابت کرده که میتواند قابل اعتماد باشد.

تجارت با بادا
    بادای سامسونگ به توسعه دهندگان موبایل کمک میکند تا تجارت برنامه های کاربردی (نرم افزار) خودرا گسترش بدهند. هدف بادا این است که انتشار مدل های موفق را ادامه دهید. بیش از 220000000 مشتری در سال 2010 گوشی های سامسونگ را خریداری کردند. اين در حالي بود كه سال گذشته بیش از 40000000 از مشتریان گوشی های تاچ سامسوگ را خریداری کرده اند. بادای سامسونگ امسال به سرعت مورد استفاده چنین طیف کاربرانی می شود.
    مضاف بر اینکه پخش و پوشش جهانی موبایلهای سامسونگ و برنامه های کاربردی (نرم افزار) سامسونگ و فروشگاهای برنامه های کاربردی تجارت توسعه دهندگان را تقویت میکند. برنامه های کاربردی سامسونگ در سال 2010 سرویس خود را برای بادا در 75 کشور گسترش خواهند داد .
    "جای تعجب نیست، اقیانوس آبی جدید در راه است. ما آرزو داریم شما در میان پرندگان دریایی اولیه در این بازار جدید باشید."

ویژگیهای بادا
    بادا، یک طیف وسیعی از دستگاهها را مورد حمایت قرار میدهد، بادا آنقدر قدرتنمند می باشد که بتواند رویاهای شما را به برنامه های کاربردی تبدیل کند...
    با یک دستگاه قدرتمند مانند wave بادا تمام قدرت سخت افزاری راجهت استفاده تجربه نرم افزاری بی پایان به خدمت در می آورد.
    حتی با مدل های متوسط یا قیمت مقرون یه صرفه. همچنین ویژگی های قدرتمندی را برای تجربه های کاربردی بهتر ارائه میکند.
    ویژگی هایی همچون مقادیر زیادی از کنترل های UIواسط کاربری،پشتيباني از Flash، همچنین برنامه های کاربردی کمکی حمایت کننده حسی برای تعامل بیشتر، ویژگیهای خدمات محور مانند in-apps-purchasing ،ادغام sns و آگاه شدن از طریق نرم افزارهای کمکی، تجربه های تعاملی بیشترو غنی تری را به مشتریان ارائه میکند.

حمایت اکوسیستم
    برای کمک کردن توسعه دهندگان و مشتریان، بادا یک حمایت اکوسیستم خوش ساخت را ارائه میدهد.
    بادای سامسونگ یک فروشگاه نرم افزار، سیستم حمایت برنامه نویسی با اطلاعات مفید و فرایند صدور گواهی developer friendly را ارائه میکند.

به نقل از badaos.ir

دوستان جهت آشنايي با نظرات كاربران بادافون از اين سيستم عامل، به تاپيك " Bada OS آری یا خیر؟ " مراجعه نماييد.

پيروز باشيد.
    .

عرض ادب و احترام به مدیران سابق انجمن سامسونگ بادا

6. Top | #6

درجه : مدير انجمن
    بخش : نرم افزارهای فارسی Symbian 9.x/^3
    شماره كاربري : 284623
    نام : مهرداد
    سپاس ها
    4,285
    سپاس از شما 16,205 بار در 1,243 پست
    ( جزئيات بيشتر )

9 بچه مثبت

سلام

با تشکر از نظر همه دوستان

به نظر من بهترین سیستم عامل باید بهترین ارتباط و هماهنگی رو با سخت افزار و منابع گوشی داشته باشه
    موافقم

به نظر من که جز با سیستم عامل سیمبین کار نکردم و در نتیجه خیلی نمی تونم برتری خاصی از سیستم عاملی رو مقایسه کنم فکر میکنم...

تو این چند ساله اخیر که مرتبا سخت افزار ها تغییر میکنند و به قول معروف یک هسته ای داره میشه شونصد هسته ای و با مصرف برق کمتر و غیره وغیره نمیشه گفت بهترین کدومه

چون هر لحظه با اختراع یک سخت افزار جدید شما شاهد یک نرم افزار جدید یا به قول معروف یک سیستم عامل جدید خواهید بود.

در نتیجه فکر میکنم ما تا مدتها شاهد سیستم عامل های خوبی خواهیم بود که هنوز ظهور نکرده و شایستگی های خود را نشان نداده و با نرم افزار های مختلف عملکرد خود را نشان نداده از بین بروند.

در این بین فکر میکنم سیمبین مدت زمان خوبی داشت برای عرضه اندام وساخت برنامه های مختلف
    از سال 1998 آغاز شد
    ، که آن هم عمرش ظاهرا رو به اتمام است.

و همچنین جاوا که به قول دوستان پلتفرمه نقل هر موبایله و باید در هر گوشی اجرا شه...

با تشکر از شروع کننده تایپیک ™ليلاشGSM عزیز و نظر سایر دوستان موبایلستانی

ویرایش توسط بچه مثبت : 06-12-2010 در ساعت 10:57

7. Top | #7

درجه : مدير ارشد بازنشسته
    شماره كاربري : 71159
    سپاس ها
    33,500
    سپاس از شما 60,277 بار در 11,248 پست
    ( جزئيات بيشتر )

من در همين رابطه چند وقت پيش مطلبي رو توي ضميمه ي كليك جام جم خوندم كه بد نيست اينجا بذارم:

آشنايي با سيستم‌عامل‌هاي مشهور تلفن همراه

تا امروز نرم‌افزارهاي بسياري از سيستم عاملي‌هاي ويندوز موبايل و سيمبين را معرفي کرديم. امروز قصد داريم سري به نرم‌افزارهاي سيستم عامل‌هاي ديگر موجود در بازار بزنيم و آنها را نيز معرفي کنيم. اما پيش از آن، بد نيست کمي درباره سيستم عامل مختلف موبايل ها توضيح دهيم و بگوييم که هم‌اكنون سيستم عامل‌هاي متعددي براي گوشي‌هاي موبايل طراحي شده‌اند که بر اساس محبوبيت و درصد مالکيت بازار به‌شرح زير هستند (عددهاي ليست زير به درصد است). همچنين کارشناسان بازار پيش‌بيني کرده‌اند که درصد مالکيت اين سيستم عامل‌ها در 4 سال آينده دستخوش تغييرات عمده‌اي خواهد شد که در زير به آن نيز اشاره شده است.
    سيمبين:سيمبين را پيش از اين گروهي از شرکت‌ها مانند نوکيا، اريکسون، سوني‌اريکسون، پاناسونيک و سامسونگ پشتيباني مي‌کردند، ولي در 24 ژوئن 2008 نوکيا همه سهام آن را خريد. قدمت شرکت سازنده مذکور به 30 سال پيش باز مي‌گردد، اما توليد سيستم عامل فوق براي گوشي‌هاي مختلفي از جمله نوکيا، سوني‌ارکيسون و موتورولا از سال 1998 آغاز شد و تا الان نيز ادامه داشته است.

تا به‌حال بيش از 10 نسخه از اين سيستم عامل توليد شده و در حال حاضر آخرين به‌نگارش 0/3 رسيده است که البته هنوز به بازار عرضه نشده و قرار است با توليد مدل N8 و مدل‌هايي همچون C7، E7 و C6-01 به‌طور رسمي کار خود را آغاز کند.

محبوبيت سيمبين را مي‌توان در چند چيز يافت. سادگي براي مخاطب، عرضه در گوشي‌هاي متعدد و همچنين برنامه‌هاي متعددي که براي اين نوع سيستم ها طراحي شده است.

IOS :اپل يك شرکت بسيار معتبر کامپيوتري است که از سال 2007 اقدام به ساخت تلفن همراهي کرد که توانست براي خود محبويتي بسيار در بازار تلفن‌هاي همراه کسب کند. اين شرکت تنها اقدام به توليد يک گوشي کرد که خود نيز داراي سيستم عامل خاصي به‌نام «سيستم‌عامل آيفون» بود که بر پايه مکينتاش (سيستم عامل مربوط به کامپيوترهاي اپل) نوشته شده بود. در حال حاضر آخرين نسخه از سيستم عامل اپل موبايل 0/4 است که چند ماه است که از عرضه آن مي‌گذرد.

ويندوز موبايل: همان‌طور که از اسمش پيداست، سيستم عاملي است که از طرف شرکت مايکروسافت براي گوشي‌هاي موبايل طراحي و نوشته شده است. ويندوز موبايل يک سيستم عامل فشرده به‌همراه تعدادي از برنامه‌هاي اصلي و کاربردي موبايل براي گوشي‌هايي است که بر پايه API‌‌هاي win32 کار مي‌کنند. اين سيستم عامل شبيه نسخه روميزي ويندوز طراحي شده است و نخستين توليد آن به سال 2002 برمي‌گردد که براي گوشي‌هاي Pocket PC ارائه شده بود و تا كنون چندين نسخه از ويندوز موبايل به بازار عرضه شده که آخرين نسخه آن ويندوز موبايل 0/7 (در حال آزمايش) است و به‌زودي به بازار عرضه خواهد شد.
    ايمان:زمان نگارش اين مطلب هنوز WM7 عرضه نشده بود.

آندرويد :آندرويد نام سيستم‌عاملي است که گوگل با همکاري ده‌ها شرکت ديگر براي گوشي‌هاي تلفن همراه مي‌سازد. اندرويد بر پايه لينوکس ساخته شده است و شرکت توسعه‌دهنده اين سيستم‌عامل توسط گوگل خريداري شده و سپس به‌صورت منبع باز ارائه گرديده است.

اين سيستم‌عامل به توسعه‌دهندگان اجازه مي‌دهد که کدهاي مديريت شده‌اي به‌زبان جاوا براي کنترل ابزارهاي شرکت گوگل فراهم آورند. توسعه‌دهندگان مي‌توانند براي کنترل ابزارهاي ارائه شده توسط شرکت گوگل از کتابخانه مبتني بر جاواي ارائه شده به‌همراه اين سيستم‌عامل استفاده كنند.

نخستين‌گوشي همراه ارائه شده با اين سيستم‌عامل HTC Dream نام دارد که در سال 2008 ميلادي به بازار آمد. گوگل سيستم‌عامل خود که ويژه دستگاه‌هاي قابل‌حمل مانند تلفن همراه و نوت‌بوک است را با هدف رقابت با سيستم‌عامل‌هايي چون iOS، ويندوزموبايل و سيمبين عرضه کرد. آخرين نسخه از اين سيستم عامل، نگارش 2/2، در حال حاضر نيز در دسترس است.

مائمو:مائمو (Maemo) يك پلتفرم كوچك شده براي گوشي‌هاي هوشمند و دراصطلاح «بر پايه اينترنت» است كه توسط شرکت نوكيا عرضه شده و هسته مركزي‌اش بر اساس سيستم عامل debian استوار است. رابط کاربري اين سيستم عامل از سيستم Gnom پيروي مي‌كند كه مي‌توان گفت به اندازه گنوم دبيان امكانات دارد: امكاناتي شبيه كتابخانه‌هاي سيستمي و مرجعي نوشتاري و پكت‌هاي به‌روزرساني.

اما اين تنها آغاز راه اين سيستم عامل بود. شرکت نوکيا قصد دارد به‌همراه شرکت بزرگ اينتل (توليدکننده پردازنده‌هاي کامپيوتري) دانسته‌ها و اطلاعات خود را به‌اشتراک گذاشته و سيستم عامل پيشرفته‌تري را به نام Meego را به بازار عرضه کنند. هم‌اکنون اين سيستم عامل تنها روي يکي از گوشي‌هاي شرکت نوکيا وجود دارد، اما در آينده خبرهاي بيشتري از آن خواهيد شنيد.

برو Brew:برو نام سيستم‌عاملي است که توسط کمپاني ‌Qualcomm ساخته و پرداخته شده و تاکنون در بيش از 25 کشور جهان مورد استفاده قرار گرفته است. اين برنامه تاکنون درآمدي بيش از 2ميليارد دلار را عايد طراحان برنامه‌هاي کاربردي کرده است. افزون بر اين، بيش از 8 سال است که به‌عنوان يکي از سيستم‌عامل‌هاي پيشگام در صنعت توسعه برنامه‌هاي کاربردي و سرويس‌هاي مربوطه موفقيت خود را براي كاربران به‌اثبات رسانيده است.

به‌تازگي در راستاي ارتقا و گسترش هر چه بيشتر اين سيستم‌عامل، روي نسخه مخصوص موبايل آن با عنوان Brew MP OS سرمايه‌گذاري شده است. اين نسخه جديد راهکارهايي انعطاف‌پذيرتر را به‌دنياي موبايل هديه داده و ابزارهايي نوين را در اختيار سازندگان برنامه‌هاي کاربردي قرار مي‌دهد تا از كاربردهاي متعدد، صرف‌نظر از اين‌که براي چه پلتفرمي ساخته شده‌اند، پشتيباني کند.

در سال 2008، فضاي نرم‌افزاري برو مجال بيشتري براي تبديل شدن به يک پلت‌فرم موبايل پيدا کرد. اين امر فرصتي را پديد آورد تا از برو نوعي سيستم‌عامل موبايل انعطاف‌پذير‌ و قابل‌ارتقا بسازد.

با استفاده از SDK سيستم‌عامل BREW MP، سازندگان و طراحان برنامه‌هاي کاربردي مي‌توانند به‌راحتي به خلق نرم‌افزارها، ويجت‌ها و رابط‌هاي کاربري جديد براي تلفن‌هاي همراه و ساير دستگاه‌هاي قابل‌حمل بپردازند. بروMP براي کاربرد در تمامي گوشي‌ها طراحي شده و به‌ويژه عملکرد بسيار مناسبي در گوشي‌هاي G3 و گوشي‌هاي هوشمند ارزان قيمت دارد. با استفاده از قابليت‌هاي پيشرفته نرم‌افزاري بروMP، طراحان و توليدکنندگان نرم‌افزارهاي موبايلي مي‌توانند منو، نرم‌افزار و ويجت‌هاي موبايلي خلاقانه و جذاب را براي گوشي‌هاي موبايل توليد کنند.

همان‌طور که ديديد در بازار تلفن‌هاي همراه سيستم عامل‌هاي متعددي وجود دارد. اما چيزي که هم‌اكنون در جريان است و سيستم‌عامل‌هايي که در حال حاضر بين کاربران محبوبيت دارند و به‌اصطلاح روي بورس هستند، عبارتند از: Symbian، Winmo، IOS و سيستم عامل‌هاي کد باز، همچون Androd و Maem.

منبع:جام جم-كليك-پژمان عاملي‌فرد

8. Top | #8

شماره كاربري : 110970
    نام : آرمان
    سپاس ها
    50
    سپاس از شما 14,892 بار در 4,397 پست
    ( جزئيات بيشتر )

نقل قول نوشته اصلی توسط بچه مثبت نمایش پست ها
    سلام

با تشکر از نظر همه دوستان

موافقم

به نظر من که جز با سیستم عامل جاوا و سیمبین کار نکردم و در نتیجه خیلی نمی تونم برتری خاصی از سیستم عاملی رو مقایسه کنم فکر میکنم...

.
    عزیزم جاوا سیستم عامل نیست پلتفرم هست!

روزگارغریبیست:دهقان فداکار پیر شده،چوپان دروغگو عزیزشده،شنگول و منگول گرگ شدن،کوکب حوصله مهمون رونداره،
    کبرا تصمیم گرفته دماغش روعمل کنه،روباه و کلاغ دستشون تو یك کاسه است،حسنک گوسفنداش رو ول کرده تو یك شرکت آبدارچی شده،آرش کمانگیر معتاد شده،شیرین!خسرو و فرهاد را پیچونده و با دوست پسرش رفته اسکی،رستم اسبش رو فروخته یك موتور خریده وبا اسفندیار میرن کیف قاپی واقعا"چه بر سر ایرانو ایرانی آمده!؟

امروز تو خيابون دست يه نفر يه قناري ديدم پرسيدم : فروشيه؟ گفت : نه ؛ رفيقمه .......به سلامتي همه اونايي که رفيقاشونو نميفروشن

9. Top | #9

بخش : مشاوره برای خرید
    شماره كاربري : 274200
    نام : محمد رضا
    سپاس ها
    3,290
    سپاس از شما 13,607 بار در 2,528 پست
    ( جزئيات بيشتر )

منم با امیر حسین موافقم !

اولین وظیفه سیستم عاملکه مهترین وظیفه اش هم هست رابط بین سخت افزار و نرم افزاره که باید به نحو مطلوب از سخت افزار استفاده کنه و بهینه باشه ...

در حال حاضر به نظرم بهینه ترین و بهترین رابط بین سخت افزار و نرم افزار مک هست ! .. چندین موتور گرافیکی و سرعتی در مک وجود داره که عملکرد نرم و روان رو از خودش به جا میزاره .. البته اندروید هم خیلی بهش نزدیکه.

این صحبت که اندروید سیستم عامل سنگینی هست یا چه میدونم مک سنگینه در عوض جاوا سبکه پس روونتر یا سبک تره اشتباست ! ... سبکی یا سنگینی ملاک نیست ملاک قدرت اون سیستم عامل در بکار گیری سخت افزار هستش که هیچ وقت جاوا چنین عملکردی نخواهد داشت !

سیمبین :

سیستم عامل عمومی و در عین حال قدیمی و البته موفق .

از نظر من سیمبین خوب بود ولی بدلیل انعطاف پذیری کم به سرنوشت گوشیهای مثل جاوا دچار خواهد شد ... سیمبین ضعف های زیادی داشت و داره که طی مدت ها تغییر نکرد ... که باعث شد بسیاری از کاربران از اون رو برگردونند و توجهی بهش نکنند ...

یادمه یه مدتی ngage برای سیمبین بازی سازبود و بازیهای بسیار خوبیهم روی سیمبین تولید میشد ! اما چی شد ؟

گالری قاطی پاتی سیمبین چند سال به همون منوال موند

نمیخوام سیمبین رو بکوبونم ولی در نصف این مدتی که این سیستم عامل وقت داشت که پیشرفت کنه , مک از 0 شروع کرد و به راحتی سیمبین رو کنار گذاشت !

اندروید در مدت دو سال چنان شروع طوفانی رو اغاز کرد که همگی یادشون رفت محدودیت یعنی چی ! چیزی که عده ای از مک مینالیدن و رو به ویندوز و سیمبین میاوردند و باز دوباره میدیدند حاضرن همون محدودیت مک رو داشته باشند اما سراغ سیستم عامل دیگه نروند که با امدن اندروید ورق برگشت!..

از نظر من موفق ترین سیستم عامل فعلا اندروید هست .. و البته محبوب ترین ! ...توجه داشته باشید کسی که گوشی اندرویدی میخره ! بخاطر سیستم عامل این گوشی رو میخره و با هدف اینکه اندروید هست میخره !

اما اکثر کسانی که سیمبین میخرند یا بخاطر امکانات میخرند یا بخاطر نامی که از نوکیا در خاطرشون مونده و این سیستم عامل نیست که محبوبیت داره .. همین سیمبین ! اگر امروز بوسیله یک برند دیگه تولید میشد فکر نکنم کسی سراغش میرفت ..

و مورد بعد بادا ! ...

به نظر من 4 سیستم عامل فعلا توان این رو دارند که با هم رقابت کنند و در اینده حرفهای بیشتری برای گفتن خواهند داشت ...

مک و ویندوز فون با محدودیت های اجباری ولی ساپورت مناسب و خاص ...

اندروید سیستم عاملی متن باز با ساپورت مناسب و پیشرفت مهار نشدنی ...

و بادا سیستم عامل بدون محدودیت و منظم که میشه گفت از تمامی سیستم عامل ها نقاط قوت رو جمع اوری کرده , در کنارش چندین اپشن مناسب از جمله هوشمندترین مولتی تسک یا اولین سیستم عامل با قابلیت مولتی کلیک و با قیمتی پایین در اختیار شما میزاره ... که همینطور دوستمون گفتند هدف اصلی این سیستم عامل رقابت با مک یا اندروید نیست بلکه باز کردن طیف وسیعی از کاربران جاوا به سوی باداست ... که همین امر باعث موفقیتش میشه ! و هدف دوم رقابت با سیستم عاملهای دیگست !

به نظر من اینده از آن این 4 سیستم عامل خواهد بود ...چون هر 4 سیستم عامل انعطاف پذیری بالا دارند ! و این امر باعث میشه که بمانند.

بلک بری و غیره هم خوب هستند ولی فکر نمیکنم از سیستم عاملی محلی به سیستم عاملی جهانی و فراگیر تبدیل بشن.

و در نهایت ویتا (سیستم عامل دیگر سامسونگ) ! و میگو هم اگر زودتر بجنبند میشه براشون موفقیتی رو در نظر گرفت .

10. Top | #10

درجه : مدیر بازنشسته
    گروه : تخصصی پرتال
    شماره كاربري : 251088
    نام : Amir
    سپاس ها
    36,139
    سپاس از شما 27,128 بار در 4,875 پست
    ( جزئيات بيشتر )

ماشاءالله ایمان خان همه چیز رو تو یک پست توضیح دادن
    از مهران عزیز هم بابت ایجاد این چنین پستهایی سپاسگذارم
    کارشون عالی هست این تاپیک ها باعث میشه کاربرانی که به تازگی عضو سایت شدن و دنبال اطلاعاتی این چنینی هستند به راحتی میتونند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند
    به نظرم آندروید بهترین سیتسم عامل دنیا هست
    چرا که در 2 سال و اندی راهی رو طی کرده که اپل و سیمبیان و ... در این چندین سال هنوز نتونستند به این مهم دست پیدا کنند
    آندروید به راحتی تونسته نظر خیلی از کاربرها و همینطور شرکت های تولید کننده گوشی رو به خودش جلب کنه ...
    به نظرم تمام دنیا حداقل یکبار باید این سیستم عامل رو امتحان کنند

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین